Dlaczego warto wybrać drzwi drewniane? - shyribbons.pl

Dlaczego warto wybrać drzwi drewniane?

Drewno to naturalny materiał, odporny na zmienne warunki atmosferyczne i zniszczenia, dlatego nie dziwi fakt, że jest najczęściej wybieranym surowcem przy wykończeniu wnętrz. Drzwi drewniane pomorskie od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli domów, chociaż w ostatnim czasie na rynku pojawiły się drzwi metalowe, czy z tworzyw sztucznych. Jakie zalety mają drzwi wykonane z drewna? Przede wszystkim są bardzo elastyczne pod względem projektowania. Drewno to materiał bardzo łatwy w obróbce, dlatego bez problemu można zaprojektować odpowiedni do każdego rodzaju domu kształt, wielkość oraz kolor drzwi. Drewniane drzwi cechują się niezwykła odpornością na warunki zewnętrzne, takie jak deszcz, czy temperatura, a także na codzienną eksploatację. Dobrej jakości drzwi drewniane izolują dom przed hałasem, a także nie wypuszczają z niego ciepła. Odpowiednio pielęgnowane drzwi drewniane pomorskie posłużą przez dekady i nadal będą wyglądać świetnie. Jak zatem o nie dbać? Drzwi zewnętrzne najbardziej narażone są na wilgoć, warto więc pomyśleć o wykonaniu zadaszenia nad nimi, aby zminimalizować ryzyko osiadania wody. Do czyszczenia drzwi powinno się używać wilgotnej szmatki z łagodnym detergentem, (najlepiej tym przeznaczonym do drewna). Nie należy czyścić ich preparatami z amoniakiem, czy chlorem, gdyż mogą wniknąć w strukturę drewna i ją uszkodzić. Bardzo ważne są również zawiasy i zamki drzwi drewnianych. Regularne smarowanie olejem, zapobiega ich skrzypieniu i zatarciu. 


Jak dobrać drzwi do wystroju wnętrza?


Przed wyborem warto odwiedzić producenta drzwi drewnianych pomorskie, aby zasięgnąć fachowej porady i zaprojektować drzwi pasujące do naszego domu. Warto przemyśleć decyzję, aby drzwi pasowały do stylu wnętrza. Do nowoczesnych wnętrz sprawdzą się drzwi minimalistyczne, do tradycyjnych wnętrz, dobrą opcja będą drzwi z panelami lub ozdobami. Bardzo ważny jest również kolor drzwi. Przy wyborze należy uwzględnić kolor podłóg, czy ścian. Do jasnych wnętrz pięknie kontrastować będą drzwi w ciemnych kolorach. Z kolei ciemne ściany ożywią drzwi w kolorze białym. Wiele osób wybiera również drzwi pasujące odcieniem do podłogi lub ścian, aby tworzyły spójną całość. Ważne jest również to, aby wybierać ponadczasowe wzornictwo, które pozwoli później łatwo odmienić wnętrze. 


Ile kosztują drzwi drewniane pomorskie?


Na koszt drzwi wpływ ma głównie drewno, z jakiego są wykonane. Najtańsze będą drzwi sosnowe, najdroższe zaś te, wykonane z drewna egzotycznego. Drzwi drewniane są droższe od tych plastikowych, na co wpływ ma ich uniwersalność i trwałość. Dobrze konserwowane drzwi drewniane pomorskie posłużą nam przez kilkadziesiąt lat. Drzwi zewnętrzne mogą być 30-40 procent droższe od wewnętrznych. Przede wszystkim dlatego, że są dużo cięższe i masywniejsze. Stosowane są tu również inne normy akustyczne i izolacyjne. Na koszt mają wpływ również dodatkowe opcje, takie jak: przeszklenia, czy wersja antywłamaniowa. Warto wiedzieć, że nie istnieją drzwi całkowicie odporne na włamanie. Ważna jest ilość zabezpieczeń, aby jak najbardziej wydłużyć czas ich pokonania i zniechęcić potencjalnego złodzieja. W przypadku drzwi drewnianych ważne jest, aby rama miała odpowiednie wzmocnienia, zazwyczaj w postaci stalowej blachy. Dodatkowym zabezpieczeniem będą zamki antywłamaniowe, bolce antywłamaniowe, czy czujniki wstrząsowe. Decydując się na przeszklenia w drzwiach, warto pamiętać, aby szkło miało odpowiednią klasę antywłamaniową. Cena takich drzwi jest wyższa, niż zwykłych, ale gwarancja spokojnie przespanych nocy jest tego warta. 

Słowa kluczowe:schody drewniane pomorskie,